Przejdź do treści

Terapia to nie wstyd

Dzień dziecka za nami! Dziękujemy, że razem z nami tworzycie dobro, a my tymczasem NIE ZWALNIAMY TEMPA!

  • przez

Z okazji ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez naszą fundację, cała Polska połączyła się, aby mówić o tym, jak cenny jest czas, który możemy dać młodym ludziom i jak pozytywnie procentuje on później w dorosłym życiu. W tegoroczny Dzień Dziecka hasło: „PODARUJ SWOJEMU DZIECKU CZAS”, wyświetlane było w setkach autobusów i tramwajów w Komunikacji Miejskiej, aby zachęcać do znalezienia dla swojego dziecka minimum 15 minut dziennie, poświęcając mu całą swoją uwagę, aby wspierać i budować więzi, jak również działać pozytywnie na rozwój psychiczny dziecka, a następnie człowieka wchodzącego w dorosłość. Uważne, jakościowe spędzanie czasu jest bardziej uzdrawiające niż myślimy. 

W tym roku, to pozytywne przesłanie wyświetlane było w komunikacji miejskiej m.in. w Warszawie, Szczecinie, Lublinie, Gdyni, Zielonej Górze, Białymstoku, Płocku, Piasecznie, Grodzisku Mazowieckim, Łomiankach, Pruszkowie, Żyrardowie, Ząbkach, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach, Kielcach, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim, Rzeszowie, Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie.


W akcje zaangażowała się również już po raz kolejny, firma InPost, która umieściła na 14000 ekranów plansze statyczne dotyczące naszej akcji, każdy zatrzymujący się podczas odbioru swojej paczki mógł odczytać komunikat i idący za nim przekaz DAJ SWOJEMU DZIECKU CZAS.

Do akcji dołączyły też Centra Zdrowia Psychicznego z różnych części Polski m.in. z Bolesławca, Koszalina, Poznania,  Torunia, Człuchowa, Opola, Drawska Pomorskiego, Łobza, Świdwina, Świecia,  które organizowały akcję na terenie swojej placówki lub w jej okolicach.

3 czerwca byliśmy także uczestnikami Dnia Dziecka na warszawskim Ursynowie.  Mimo licznych atrakcji dla najmłodszych- nie zapomnieliśmy również o potrzebach rodziców. Przygotowaliśmy specjalne stanowisko, gdzie można było zasięgnąć rady lub zwyczajnie wymienić się doświadczeniami. Rodzic może dać dziecku najpiękniejszy prezent- czas. Jest to ważne na co dzień, nie tylko w Dzień Dziecka, stąd tak ogromnie istotna dla nas była próba dotarcia do rodziców/ opiekunów. Podczas wydarzenia promowaliśmy jakościowy i świadomy czas z dzieckiem. Rozmawialiśmy z rodzicami, dziadkami, opiekunami na temat zdrowia psychicznego. Rozdawaliśmy materiały edukacyjne przedstawiające zdrową komunikację z dzieckiem vs. toksyczne komunikaty, jakie często padają od nieświadomych ich działania rodziców. Odbiorcy mogli zatrzymać się, zastanowić nad tym, jakim językiem do siebie przemawiają i czy jest on pełen zrozumienia, czy raczej zawiera wiele oceny i porównywania do innych. Rodzice otrzymali ABC emocji – materiały dotyczące istotności zaopiekowania się emocjami własnymi oraz dziecka i praktyczny przykład jak sobie z emocjami radzić.  

Wydarzyło się bardzo wiele dobrego, za co jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy włączyli się we współpracę i zaangażowali w nasze działania, a już wkrótce opis działań z okazji akcji wrześniowej i to, jak można się w nią włączyć ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content