Indywidualne sesje treningowe dla liderów i kadr organizacji młodzieżowych.
Program finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach rządowego programu Fundusz Młodzieżowy- Konkurs Fundusz Młodzieżowy 2022 – Priorytety 2-3
Opis
W ramach projektu realizowane będą indywidualne sesje treningowe z liderami organizacji młodzieżowych, poprawiające ich kompetencje interpersonalne i zarządcze, aby dzięki temu potrafili skuteczniej aktywizować młodzież do działalności społecznej. Przez długotrwałą izolację i naukę zdalną coraz więcej młodych ludzi zmaga się z problemami psychicznymi. Sesje mają na celu wyposażyć liderów organizacji w kompetencje pozwalające skutecznie komunikować się z młodzieżą i skuteczniej motywować do aktywnego życia społecznego.
Dla kogo
Grupę docelową stanowią liderzy i opiekunowie organizacji młodzieżowych z terenów miejskich, wiejskich i miejsko-wiejskich, którzy odczuwają potrzebę podniesienia swoich kompetencji interpersonalnych oraz pozyskania fachowej wiedzy z zakresu przewodzenia grupie, poszukujący poradnictwa psychologicznego w zakresie aktywizacji uczestników oraz reagowania na pojawiające się po pandemii i kryzysie wojennym problemy psychiczne u członków swoich organizacji. Pragną także poprawić zarządzanie organizacją i profesjonalizację jej działań, poprzez nabycie umiejętności w zakresie nawiązywania kontaktów z młodym człowiekiem dotkniętym kryzysem, dbania o dobrostan członków organizacji oraz skutecznej pomocy w utrzymaniu młodzieży z problemami w organizacji.
Miejsce
Szkolenia prowadzone będą na terenie całego kraju z uwagi na dużą skalę problemu. Tym samym, aby równomierne aktywizować społeczeństwo obywatelskie i organizacje młodzieżowe w Polsce, projekt prowadzony będzie w województwach:
- dolnośląskim
- kujawsko-pomorskim
- lubelskim
- lubuskim
- łódzkim
- małopolskim
- mazowieckim
- opolskim
- podkarpackim
- podlaskim
- pomorskim
- śląskim
- świętokrzyskim
- warmińsko-mazurskim
- wielkopolskim
- zachodniopomorskim.
Do grupy tej mogą być rekrutowane osoby spośród m.in.:
- opiekunów rad młodzieżowych,
- opiekunów samorządów uczniowskich/studenckich,
- liderów i kadry wspólnot i duszpasterstw,
- liderów i kadry organizacji harcerskich,
- liderów i kadry młodzieżowych klubów sportowych,
- liderów organizacji młodzieżowych,
- oraz wszystkich innych organizacji współpracujących z młodzieżą, a odczuwających potrzebę fachowej pomocy w zakresie poradnictwa psychologicznego, psychoedukacji oraz treningu interpersonalnego.



