Przejdź do treści

Terapia to nie wstyd

O kampanii "Terapia to NIE wstyd"

Kampania społeczna “Terapia to nie wstyd” to pierwsza taka inicjatywa w Polsce, gdzie wyszliśmy na ulicę, aby udzielać bezpłatnego wsparcia psychologicznego.

Naszym znakiem rozpoznawczym jest Terapiobus, czyli mobilny gabinet terapeutyczny. Chcemy, aby psychoterapia, nie była tematem tabu, oraz aby, każdy z nas nie wstydził się poprosić o pomoc. 

Kampania społeczna “Terapia to nie wstyd”, odbywa się od 2020, dokładnie 10 września, czyli w Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom.  Chcemy, aby poprzez psychoedukację oraz realne wsparcie, zmniejszyć te bijące na alarm statystyki. Za nami już 3 edycje kampanii społecznej “Terapia to nie wstyd”. Wierzymy, że z każdym rokiem, coraz więcej osób otrzyma pomoc.

Miasta biorące udział w Kampanii Społecznej 10 września

Chcemy, aby powstały Terapiobus zmniejszył statystyki samobójstw, dzieci, młodzieży i dorosłych tak jak Mammobusy zmniejszyły ilość zgonów na raka piersi poprzez wczesną diagnozę. Im więcej Terapiobusów tym więcej osób będzie miało realny dostęp (być może pierwszy raz w życiu) do profesjonalnego wsparcia. Szczególnie ważne jest, aby docelowo Terapiobus mógł dotrzeć do miejsc gdzie w okolicy nie ma dostępnych specjalistów. Rolą osób udzielających wsparcia w Terapiobusie jest psychoedukacja i wskazanie właściwej drogi pomocy oraz interwencji kryzysowej. 

Akcja pokazuje jak wielka jest potrzeba i zainteresowanie ludzi bezpłatną pomocą psychologiczną. Widzimy jak wiele osób cierpi z powodu depresji, lęku, stresu i innych zaburzeń o podłożach psychicznych. Sytuacja jest dramatyczna wśród młodzieży. Liczba okaleczeń i prób samobójczych postawiła nas na drugim miejscu w tej strasznej statystyce w Europie. Każdego roku 10 września w Światowy Dzień Przeciwdziałania Samobójstwom chcemy wychodzić na ulice wraz z Terapiobusami, aby informować wszystkich jak ważne jest zdrowie psychiczne.

Chcemy, aby Terapiobusy były dostępne w całej Polsce tak jak obecne są Mammobusy.

Skip to content