Mamy XXI wiek. Żyjemy szybko i intensywnie. Wiele się od nas oczekuje i wiele my sami oczekujemy od siebie. Wymagająca praca, bezustanny rozwój zawodowy, rodzina, łączenie ról i dążenie do perfekcjonizmu – to nasza codzienność.

Na jednym z pierwszych miejsc stawiamy zdrowie. Bez niego przecież realizacja naszych celów nie jest możliwa. Staramy się więc zapewnić sobie tyle wsparcia jak to tylko możliwe. Prywatna opieka medyczna, a także relaks, urlop w pięknym miejscu, smaczne i zdrowe jedzenie – to elementy, które mają nam pomóc utrzymać się w dobrej formie.

Każdy z nas ma swój sztab wsparcia zdrowia: internistę, ginekologa, dentystę i innych specjalistów – w zależności od potrzeb. Rzadko w tym gronie jest psychoterapeuta. Mimo wykształcenia i uważania się za osoby mądre, światłe i zdolne, rzadko kto traktuje kontakt z psychoterapeutą jako coś tak naturalnego jak kontakt z internistą. Tymczasem zaopiekowanie się emocjami to klucz do pełnej satysfakcji z życia.

Wstydzimy się nawet o tym myśleć. Uważamy, że z psychiką musimy radzić sobie sami. Obawiamy się, co powiedzą inni i obawiamy się sami przed sobą przyznać, że przydałaby się czasem pomoc. CZAS TO ZMIENIĆ! Czas nauczyć się korzystać z pomocy psychoterapeuty tak naturalnie jak z pomocy innych specjalistów. To ani wstyd, ani oznaka słabości. Wprost przeciwnie – to odwaga, mądrość i siła w dążeniu do doskonałego zdrowia. To najlepsza inwestycja w siebie.

Cele Fundacji:

 

– Psychoedukacja

– Wprowadzenie profilaktyki zdrowia psychicznego do codziennego życia

– Zwiększenie wiedzy Polaków na temat tego kim jest psychoterapeuta, psycholog, psychiatra

– Uświadomienie szerszego aspektu korzyści, jakie płyną ze wsparcia psychoterapeuty oraz psychiatry

– Uświadomienie, że terapia jest dla każdego, a nie tylko dla osób z zaburzeniami

– Uświadomienie, że psychoterapia pomaga w budowaniu zdrowych relacji

– Uświadomienie, że psychoterapia może zmniejszyć statystyki w zakresie rozwodów w Polsce

–  Uświadomienie, że psychoterapia pomaga zbudować związek i może zmniejszyć statystyki w zakresie ilości samotnych osób w Polsce

– Uświadomienie, że psychoterapia może zmniejszyć statystyki w zakresie ilości popełnianych samobójstw zarówno przez osoby dorosłe jak i dzieci oraz młodzież w Polsce

– Odczarowanie stereotypów i przekonań na temat psychoterapii

Dla kogo?

 

Dla każdego, kto chce żyć świadomym życiem. Chce być szczęśliwy i pragnie odejść od ograniczających go przekonań, nabytych schematów. Dla kobiet i mężczyzn, którzy marzą o prawdziwej i zdrowej relacji. Dla par, dla rodziców i dla wszystkich którzy chcą postawić na SIEBIE oraz na swoje szczęście.